Okul Birincisinin duygu dolu konuşması

Twitter  Share Facebook  Share Reddit  Share stumble  upon Digg  Share Delicious  Share Haber.gen.tr  Share oyyla linkibolOkul Birincisinin duygu dolu konuşması

Tevfik Erk/ Sancaktepe’de bulunan Özel Küçük Prens Okulunda  düzenlenen törende Okul Birincisi olarak kürsüye gelen Mervenaz Koska’nın konuşması , davete katılan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu ve  misafirleri duygulandırmıştı. İşte Mervenaz Koska’nın  duygu dolu konuşması . 

“ Sayın Milli Eğitim Bakanımız, Değerli Konuklarımız, Sevgili Öğretmenlerim ve Arkadaşlarım,

 

Bu aileye katıldığımda sadece 5 yaşındaydım. 5 yaşına kadar hiçbir yuvaya alışamayan ben, Küçük Prens’in kapısından girdiğim anda fark ettim ki bu okul, arkadaşlarımın ve öğretmenlerimin yaşadığı küçük, şirin bir gezegendi, tıpkı Küçük Prens’in gezegeni gibi. Bu gezegen artık benim de okulum olarak hayatımın bir parçasıydı.

 

Küçük Prens bana 10 sene içinde çok şey kattı. Küçük Prens’te Atatürk’ü ve onun izinden gitmeyi öğrendim, Küçük Prens’te saygıyı tattım, saygıyı öğrendim, mutluluğu keşfettim, dostluğun ne kadar güzel bir şey olduğunu anladım, çok büyük bir aile olmanın güzelliklerini yaşadım. Ve bunlardan daha önemlisi Küçük Prens bana gözümle göremediklerimi kalbimle görmeyi öğretti.

 

Küçük Prens benim için okuldan çok daha fazlasıydı. Bugün mezun oluyoruz, ama ileride gökyüzüne baktığımda Okulum benim için çok önemli bir yıldız olarak parlayacak ve arkadaşlarımla geçirdiğim günleri hiçbir zaman unutmayacağım, unutamayacağım, unutmayacağım.

 

Bana ve arkadaşlarıma bu kadar güzel anlar yaşattığı, bizi bugünlere getirdiği ve bizi en güzel şekilde yetiştirdiği için Vakfımıza, Müdürümüze ve Müdür Yardımcılarımıza, öğrenimimiz boyunca gönüllü olarak bizim yanımızda olan Okul Aile Bilgilerimize, en önemlisi öğretmenlerimize ve ailelerimize 2009 yılı Küçük Prens Mezunları adına sonsuz teşekkürler…

 

Bizi unutma okulum; çünkü biz seni hiç unutmayacağız…Saygılarımla.”


Özel Küçük Prens okulları mezuniyet töreninde , Birinci Merve Naz KOSKA,  İkinci Ayşenur BİÇEN, Üçüncü Saadet Irmak DUMAN oldu. Dereceye giren öğrencilerin  ödülleri törende verildi.


2925
0
0

sancaktepesesBu yazı 14 06 2009 tarihinde SANCAKTEPE SES tarafından yayınlandı. Sitemizden haberdar olmak için RSS beslememize abone olabilirsiniz.


Etiketler : SANCAKTEPE HABERLERİ, ÖZEL KÜÇÜK PRENS OKULLARI, MERVE NAZ

Yorum Yaz