SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Twitter  Share Facebook  Share Reddit  Share stumble  upon Digg  Share Delicious  Share Haber.gen.tr  Share oyyla linkibol


Tevfik ERK / İstanbul  - İstanbul’un yeni ilçesi Sancaktepe ilk seçimine hazırlanıyor. 29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde partilerin Sancaktepe adayları belirlendi. Samandıra,Yenidoğan ve Sarıgazi’nin birleşiminden oluşan yeni ilçede seçim startı verildi. Partiler adaylarını açıkladı. Açıklanan adaylar şöyle, AK Parti İsmail Erdem, Saadet Partisi Zarif Arslan, DSP Seyfi Ergül, CHP Arif Sağ, MHP İbrahim Özkan .

ZARİF ARSLAN KİMDİR ? ( SAADET PARTİSİ)

1953 yılı Erzincan Çayırlı doğumludur. İlk ve Orta öğretimini Çayırlı’da tamamladıktan sonra Erzincan Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Elektrik Makinaları Yüksekokulu Mezunudur. Askerlik vazifesinden sonra, iki yıl süreyle Erzincan’da İlkokul öğretmenliği yaptı. Daha sonra bir süre Bayındırlık Müdürlüğü bünyesinde Erzincan ve İstanbul’da çalıştı. İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünden emekli oldu. 1994 yılından itibaren Yenidoğan’da Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye başkanlığı yapmıştır. Refah, Fazilet ve Saadet Partilerinin çeşitli kademelerinde görevler almıştır. Zarif Arslan evli ve dört çocuk babasıdır

İSMAİL ERDEM KİMDİR ? ( AK PARTİ )

 

1959 yılında Sivas’ta doğdu. 1976’da taşındığı ve 32 yıldır aralıksız ikamet ettiği Ataşehir’de, siyasal çalışmalarına başladı. Kadıköy ilçesinde 1995–2001 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.1999 yılı genel seçimlerinde, Kadıköy Belediyesi’nden Milletvekili Adayı oldu.1999 yılı yerel seçimlerinde Kadıköy İl Genel Meclisi Üyeliği’ne seçildi. Ak Parti İl Genel Meclis Grubu’nu kurdu ve Grup Başkanlığı yaptı. 2001 yılında, Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı’nda Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.2002 yılında, Ak Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2004 yılında seçildiği Büyükşehir Meclis Üyeliği ve Encümen Üyeliği görevlerine halen devam etmekte.Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü mezunu olan İsmail Erdem, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

SEYFİ ERGÜL KİMDİR? ( DSP )

 

1977  Çorum’da dünyaya geldi. Uluslararası Amerikan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olup, İngilizce ve Almanca biliyor. 20 yaşından bu yana aktif siyaset hayatının içinde olan Ergül, çeşitli sol partilerde ilçe Başkanlığı yapmış.  Birçok sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik de yapan Ergül, evlidir.

 

İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR ? (MHP)

 

1975 Yılında Trabzon/Sürmene de doğdu. İlköğrenimini Köprübaşı’nda tamamladı.  Akabinde 11 aylık hafızlık eğitimi  sonunda hafız oldu. Ortaöğrenimini Samandıra Lisesinde tamamladıktan sonra Girne Amerikan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetten sonra Almanya’da Yangın Mühendisliği alanında eğitimini tamamladı. Kentsel dönüşüm ve şehir planlamacılığı konusunda Almanya ve Fransa’da seminerlere ve kurslara katıldı.

Halen yangın güvenlik sektöründe lider konumda olan 3 şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmakta.3 yıldır  Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından açıklanan ALTIN MARKA ödülünü almakla beraber bu yılın Altın Adamı ödülüne layık görüldüm. İTO (İstanbul Ticaret odası),İSO (İstanbul Sanayi Odası) , TÜYAK (Türkiye Yangınla Mücadele Vakfı ) ,NFPA (National Fire Protection Association )üyesi.

Kartalspor, Beylerbeyispor da futbol oynadı . Bunun yanında amatör olarak dalgıçlık ve yelken sporuyla ilgilenmekte. Evli ve 2 kız çocuk babası olup İngilizce ,Almanca ve Arapça bilmekte.

 

ARİF SAĞ KİMDİR ? ( CHP)

 

1945 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesi Dağlı köyünde dünyaya gelen Sağ, küçük yaşlarından itibaren saz çalmaya başlar... İstanbul'a gelir ve Aksaray Musiki Cemiyeti'nde Nida Tüfekçi' nin öğrencisi olur. Müzikal altyapısını kısa zamanda oluşturmayı başarır. 1960 ve 70'li yıllar Arif Sağ için müzikte arayış yıllarıdır. (Bu arayış bugünde devam etmekte...) Arif Sağ'ın , bu dönemin toplumsal hareketlerinin müzikle bağdaşan yanlarından çok, piyasadaki ve resmi kurumlardaki müzik uygulamalarına ağırlık verdiği söylenebilir. 60'lı yılların sonunda TRT Kurumuna (İstanbul Radyosu) bağlama sanatçısı olarak başladığı yıllarda Sağ'ın piyasadaki faaliyetleri de devam etmektedir. 45'lik plak dönemi olarak adlandırılan ve yaklaşık 20 yıl devam eden bu sürecin en parlak simalarındandır Arif Sağ... Çeşitli sanatçılara bağlamasıyla eşlik etmesinin yanında, - yine bu dönemde- bestelerini de pek çok sanatçıya okutur. Bununla birlikte kendi çalıp okuduğu plakları da vardır. Yapılan müzik bugünkü terminolojiyle bir tür arabesk- fantazi benzeridir; bestelerinde ise yerel motifleri ( yer yer pasajları) çok sık kullanır. Bu da onun halk müziğinden kopamadığı gerçeğinin bir başka göstergesidir.

1976 yılından itibaren Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda (İTÜ) öğretim görevlisi olarak çalışamaya başlayan Sağ, bu görevinden 1982 yılında ayrılarak özel çalışmalara ağırlık verdi. Bir çok ünlü sanatçıya kaset çalışmalarında yardımcı olur. Bu özelliğinin yanında 10'dan fazla kasette sanatçı olarak da ayrıca yer alır. "Muhabbet" serisi, "Resital 1 ve II", "İnsan Olmaya Geldim", "Halay", "Duygular Dönüştü Söze" albümlerinden bazılarıdır

Erdal İnönü döneminde SHP'de milletvekili olarak bir dönem görev yaptı.395
0
0

sancaktepesesBu yazı 06 02 2009 tarihinde SANCAKTEPE SES tarafından yayınlandı. Sitemizden haberdar olmak için RSS beslememize abone olabilirsiniz.


Etiketler : arif sağ, ismail erdem, ibrahim özkan, zarif arslan, seyfi ergül, sancaktepe belediye başkan adayları

Yorum Yaz